Jak na to.

Najděte si svoje kasárna na satelitních snímcích nebo na 3D zobrazení na Google Street.
Administrator
Administrátor
Příspěvky: 24
Registrován: 31 led 2010, 19:39

Jak na to.

Příspěvekod Administrator » 24 úno 2010, 19:11

Společnost Google zpřístupnila satelitní snímky Země a 3D snímky některých měst na Google Street. O tom, že to jsou úžasné obrázky není třeba diskutovat. Nabízí se tak skvělá možnost podívat se jak vypadá dnes buzerák, který jste tak důvěrně znali, nebo se podívat na kótu kde jste byli na cvičení. Jelikož je diskusní fórum součástií stránek, otevírají se odkazy v těchto stránkách. Pro lepší přehlednost neklikejte na odkazy levým tlačítkem, ale pravým a vyberte otevřít v nové záložce nebo v novém okně. Nyní stručně vysvětlím jak uložit odkaz na obrázky.

Google Maps
Přejděte na stránku a vyhledejte na mapě svoje město. Na posouvátku vlevo nahoře si město přibližte a vpravo nahoře vyberte zobrazení mapy SATELITNÍ. Až najdete přesně svoje kasárna, klikněte vpravo nahoře na nápis Odkaz. Zobrazí se "Vložte odkaz do e-mailu nebo rychlé zprávy" a zobrazený odkaz uložte do schránky pomocí kombinace kláves Ctrl + C. Otevřete v diskuzi fórum Kasárna na Google, založte nový příspěvek a napište nějaký popis odkazu. Pro správné zapsání odkazu vložte nejdříve do těla zprávy značku URL, kterou najdte nad oknem, do kterého píšete text. Zobrazí se URL v hranazých závorkách a doprostřed mezi tyto značky vložte odkaz ze schránky pomocí Ctrl + V.


Google Street
Google Street můžete použít pouze v případě, jestli je vaše město již nasnímáno tímto systémem. V současné době jsou to města Ostrava, Brno, Praha, Příbram, Beroun, Mělník, Poděbrady, Olomopuc, Benešov a některá další turisticky zajímavá místa. Nová města stále přibývají, takže tento seznam se bude samozřejmě měnit. Je-li vaše město již nasnímáno poznáte tak, že barva panáčka nad posouvátkem je žlutá a při jeho přemístění se zvýrazní modře nasnímané ulice v městě.

Při hledání města postupujte stejně jako při hledávání na Google Maps. Rozdíl je v tom, že až najdete svoje kasárna, chyťte myší malého panáčka vlevo na posouvátku a umístěte zelené kolečko pod ním na požadované místo. Tím se automatocky přepne zobrazení do 3D. Odkaz na obrázek vložíte stejným způsobem jako u Google Maps. Na obrázcích dole vidíte kasárna v Praze na Ruzyni.

Zadávejte sem prosím jen odkazy, neposílejte sem fotografie.

Přeji hodně nalezených míst.

Administrátor
Přílohy
street.jpg
Google Street
satelit.jpg
Google Maps - satelitní snímek