7481 Jemnice

Hledáte kamaráda z vojny ? Založte zde nové téma.
Jozef Neslušan
Příspěvky: 2
Registrován: 10 srp 2013, 13:40

7481 Jemnice

Příspěvekod Jozef Neslušan » 10 srp 2013, 14:02

Hľadám kamarátov z vojny z útvaru 7481 Jemnice z rokov 1983 - 1985.
Prosím, ozvite sa, mohli by sme sa aj stretnúť, už sme sa nevideli - na jeseň bude 28 rokov... Rád spomínam. :)
Jozef Neslušan: jozenes@gmail.com

asso2
Příspěvky: 2
Registrován: 26 zář 2014, 20:10

Re: 7481 Jemnice

Příspěvekod asso2 » 26 zář 2014, 20:22

_.v;-)._ Ahojky nějakou dobu jsem hledal něco o Jemnici,ale nic moc jsem tam nenašel.Já jsem tam byl o něco později 86-88,ale myslím že jména byli stejný jako malej velkej šéf Murcko,nebo Šipoš,Morčo _.v|-)))._ že se zeptám ty jsi byl na zámku nebo v parku na baterii??Můžem trochu zavzpomínat jak to tam bylo a jak bylo na slavnosti Barchan jestli si ještě vzpomeneš? Ahojky Josef _.v;-)._

Jozef Neslušan
Příspěvky: 2
Registrován: 10 srp 2013, 13:40

Re: 7481 Jemnice

Příspěvekod Jozef Neslušan » 29 zář 2014, 10:22

Ahoj, ďakujem za reakciu, no neviem kto si, nenechal si v správe ani meno, ani mail. Ja som bol na zámku na RTZ-ke, bol som kuchárom, neskôr skladníkom, keď odišiel Peťo Krása do civilu. S Peťom Krásou si píšeme stále a tiež s občianskou pracovníčkou z proviantu, pani Prúšovou a to už je 29 rokov. Stretol som sa s dvoma kamarátmi a tiež dvaja boli aj za mnou v Kysuckom Novom Meste. Inak neviem nič o nikom, niekde sa mi stratili aj všetky fotky, aj adresy, takže som využil tento spôsob kontaktovania. Je aj iný server a to "spolubojovníci cz", tam som tiež dal nejaký odkaz. Ozval sa mi tiež lampasák, bývalý môj proviantný náčelník, npor Viliam Mrázik, ale toho si ty už nepamätáš, pretože on odišiel z útvaru, keď ja som bol suprák. Po ňom nastúpil por Jano Ocelák, s ním som sa tiež jedenkrát stretol. Bol som veľakrát v Jemnici, no na Barchana zrovna ani raz, nejako mi to nikdy nevyšlo. No je to teraz mesto duchov - úplne vymreté a zámok vraj v rekonštruikcii - totálne zdevastovaný. Keď tam bolo vojsko, bol ešte ako-tak, no teraz to je hrôza. V parku je všetko zbúrané, ani stopy po vojakoch a tiež pohraničiari. Neviem, či si tam ty bol, alebo nie a kedy, no ja sa chystám do Jemnice začiatkom budúceho leta a dozvedel som sa, že keď prídem v pracovnom týždni, tak by aj primátor mesta pustil aj na zámok, lebo je teraz pre verejnosť zatvorený. Hrozne rád by som si to tam ešte aspoň raz všetko prešiel. Veľ lampasákov, čo som sa dozvedel už nežije, no o niektorých niečo viem - v Jemnici býva už len Jano Murčo, Šípoš je v Znojme - podniká atd...
Tak ak sa ti bude chcieť, ozvi sa, prosím...
Ďakujem a možno niekedy dovidenia. Čauko, s úctou: Jozef Neslušan +421944925878, jozenes@gmail.com. :)

asso2
Příspěvky: 2
Registrován: 26 zář 2014, 20:10

Re: 7481 Jemnice

Příspěvekod asso2 » 29 zář 2014, 21:27

Ahojky jo promin,na meil jsem zapomněl, Asso2@seznam.cz,moje jméno Josef Tyl,náš velitel byl právě Murčo,já se tam chistal letos v létě,ale nevyšlo to,samá práce.Já tam byl asi dvakrát kolem 90 roku,pak už jsem se tam nedostal.Toho zámku je škoda,docela bych se tam taky podival jak vypadá,no uvidíme jak bude čas.Já byl dole na velení a byl jsem u topografů,na Murča bych se taky podíval jak vypadá,ten mi dával,chodil jsem skoro celou vojnu jako dozorčí ke stolku,tak mě buzeroval pro každou blbost _.v|?-)._ no ale už je to dávno.Jak vzpomínáš na Javorovou horu a na" udolí smrti" :lol: tam to taky byla srtanda :lol: tak zatím ahojkyJosef

luky64
Příspěvky: 1
Registrován: 25 kvě 2020, 10:23

Re: 7481 Jemnice

Příspěvekod luky64 » 25 kvě 2020, 11:02

ahojte bojovníci z Jemnice...slúžil som 09/84 - 09/86 čítam tieto slová a v hlave sa mi objavujú spomienky...Murčo, áno kpt.Gejdoš to bol moj veliteľ u delostrelcov bol som veliteľ spojárskeho družstva...
trochu som googlil a nešiel som fotky ktoré vložil Attila Rozsa, na toho si spomínam
http://www.csla.cz/vojenskasluzba/fotog ... /index.htm
spomínam si aj na Gejzu Lakatoša, mal pridelený OT starý nemecký Hackl...pamätám ako sa o neho vzorne staral...spomínam aj na majora Kelecsenyho, ten bol ako vystrihnutý z maďarskej královskej armády, na veliteľa útvaru majora Bazsóa.. spomínam aj na mimo kasárňovové aktivity, na dievča menom Květa, na pivo U zlatého lva a podobne... :D
Jozef Neslušan tebe som napísal na gmail.
Naposledy upravil(a) luky64 dne 24 led 2022, 19:53, celkem upraveno 1 x.

Whitaker
Příspěvky: 1
Registrován: 10 led 2021, 11:38

Re: 7481 Jemnice

Příspěvekod Whitaker » 10 led 2021, 11:52

Ja som bol na vojne v Jemnici už 4 mesiace menej, od apríla 89 do decembra 90. Za tie roky som našiel iba dvoch na fecebooku. Nikoho iného sa mi nepodarili.
Ja som bol na 4. oddelení v pozícii, ako mierič na raketometu. Velitel oddelenia major Lamoš. Posledných 6 mesiacov som chodil do stráže do autoparku a muničný sklad. Na muničáku bolo perfektné. Tam som veľmi rád chodil. Na koho sa pamätám, sú to major Lamoš, kapitán Lamparský, kapitán Murčo, ma aj viac napisanych v denníku, čo som vtedy viedol. Mám ho dodnes. Tam mám aj napísaný, že za tú dobu, kedy kto mal deveťáka a kedy kde som bol zaradený v službe. Boli to krásne časy

Dušan
Příspěvky: 1
Registrován: 19 led 2021, 21:16

Re: 7481 Jemnice

Příspěvekod Dušan » 19 led 2021, 21:22

Ja som bol v Jemniciach jeseň 1988 apríl 1990 dole v parku na Batérií velenia ako vodič PV3S pod vedením kpt. Murčo. Spomienky sú veľmi dobré a už som sa tam chystal viac krát no nevyšlo

Cafra
Příspěvky: 1
Registrován: 24 led 2022, 16:23

Re: 7481 Jemnice

Příspěvekod Cafra » 24 led 2022, 16:27

Hledáme spolubojovníky VÚ 7481 zámek Jemnice.
https://www.facebook.com/groups/1815825458616084