Vojna 1993-1994

Co se jinam nehodí, napište sem.
Nikdy
Příspěvky: 1
Registrován: 24 dub 2020, 22:03

Vojna 1993-1994

Příspěvekod Nikdy » 24 dub 2020, 22:36

Čau kluci,
nejsem voják a jsem holka. Ale věřím, že mi pomůžete. Sháním úplně všechny informace o tom, jak probíhala vojna zhruba v letech 1992-1994.
Konkrétně mě momentálně nevíce zajímá, jak probíhal odvod na vojnu a co všechno se muselo udělat pro odklad. Dám fiktivní příklad: Kluk měl v létě 1991 18 let. Měl odmaturováno a na podzim měl nastoupit na VŠ a tudíž zažádal o odklad. Jenže nakonec se na školu vykašlal a místo toho nastoupil do zaměstnání - k profi hasičům. Za jak dlouho takového zbloudilého studenta vyhmátli a dali mu povolávací rozkaz, když se sám od sebe "neudal"?. Povolávací rozkaz nakonec přišel jako blesk z čistého nebe 1.dubna 1993 s nástupem 26.4. - je to reálné?
Dále mě zajímá - když v tom dubnu, měl u hasičů odděláno zhruba 1,5 roku, získal zřejmě i nějakou hodnost. Byla mu ta hodnost ponechána a nemusel pak začínat od vojína?
Když byl v civilu hasič z povolání, je pravděpodobné, že mohl být zařazen do nějaké hasičské jednotky? Jaké měl úkoly?
Potom potřebuju vědět, ve kterých městech probíhala ZVS - hlavně na Moravě.
A také budu ráda za informace o tom, jak vůbec na vojně bylo. Jednotlivé fáze výcviku a samozřejmě pocity, dojmy, zážitky.
Jo a ještě mě napadá jedna věc - někdy v červnu 1993 byl schválen zákon o zkrácení povinné vojny z 18 na 12 měsíců - to se týkalo až další várky rekrutů nebo se zkrátila i těm, kteří už na vojně byli?

Díky za vaše odpovědi!!

_.par-)._