Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 13 pro 2017, 03:16

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 VÚ 2479 Pohořelice 
Autor Zpráva

Příspěvek VÚ 2479 Pohořelice
1976 - stavba železničního mostu v Děčíně
1980 - stavba Barandovského mostu
1984 - výstavba ubytovny pro důstojníky v Pohořelicích

13 srp 2013, 20:18

Příspěvek Re: VÚ 2479 Pohořelice
Chlapci stále vzpomínám na stavbu mostu v Děčíně, na každe straně labe tank (vyproštovák) na praporek zabraly a most šel dolu. Nastoupila bachma most rozřezaly, koukal jsem na to z tatry 111 kterou sem vozil obědy, čiste prádlo a vojáci do práce a z práce. _.v\-)._ Spaly sme nad Děčínem v lese bud se to jmenovalo Jiloví nebo Tisá už jsi nezpomenu. Byli to takove dřevěne boudy ale bilo dobře, rád vzpomínám. Ozvěte se kdo ste tam byl. Ps jezdíl jsem Pojízdnou dílnou v3s autojeřábem tatra 148 a tatra 111 valník a tatra138 vozil jsem jenom vojáci (bachmu) skolpkama jsem nejezdil, snad jsi někdo vzpomenete. Tam kde leží Pavlovice Tam kde čtiři mosty jsou Nakládala bachma pražce Cesta samej panel atd. VU 2479 rok 1975•1977. Náčelník autoparku Slovák přezdívka (trizkáč) podplukovník. Už je to vše Hodně ZDRAVÝ Karel Masojídek 4Rota RTZ.
_.v||-)._

24 dub 2014, 21:47

Ahoj jmenovče, jsem rád, že se konečně někdo ozval. Byl jsem v Děčíně v červnu 1976 a byli jsme ubytovaní v Tisé u Děčína v nějakém bývalém výcvikovém táboře. Takže je docela možné, žes nás vozil na stavbu Ty. Velel nám tenkrát kpt. Balaštík, byli jsme tam 28 dní a stavěli jsme pomocné pilíře. Já jsem sloužil v Pohořelicích v letech 1972-74 ale ne u mostařů, ale u stavebního praporu. Měli jsme cimry hned u buzeráku nad velitelskou rotou. To až na cvičení z nás nadělali mostaře. Zatím se měj. Odkud jsi, já bydlím v Brně. Karel

25 dub 2014, 16:07

Ahoj Karle,jsem rád,že Ti můžu napsat. Jsem Mirek Lipský od Mladé Boleslavi doufám že si pamatuješ.Byli jsme spolu v přijímači a myslím i na 10 rotě u Šmerala. Moc rád vzpomínám já jsem na žádné stavbě nebyl,ale byl jsem půl roku ve Valmezu na PŠ.Takže stále v Pohořelicích.Myslím kdyby jsme se sešli,tak by bylo hodně o čem kecat.Pokud si dobře pamatuji, tak nejsi od M.B.zas tak daleko aby nebylo možné setkání uskutečnit.Měj se moc fajn těším se na odpověď a doufám i na setkání.

10 čer 2017, 08:57

Ahoj Mirku, jsem rád, že se někdo zase ozval, ale to víš, je to už pěkně dlouho a my jsme zrovna nebyli moc počítačová generace.
Ale na Tebe si trošku vzpomínám. Odjeli jsme do Valmezu, já na kurz směrovaček, ale po měsíci mě odveleli kvůli vadným očím. Byl jsem potom v Pardubicích, stavěli jsme barák pro důstojníky a po půl roce jsem odejel do Hrádku u Sušice na stavbu. Celý zbytek vojny jsem dělal písaře kpt. Kubovému. Velitel byl mjr. PeřinaZatím se měj a zase se ozvi.

11 čer 2017, 20:27
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ]